W świetlicy szkolnej realizujemy projekt edukacyjny pt. „Być jak Ignacy”

Opublikowano: wtorek, 27, luty 2018

Nowy rok 2018, świetlica rozpoczęła od udziału w nowym programie edukacyjnym „Być jak Ignacy” pod patronatem Fundacji PGNiG oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
„Być jak Ignacy” to projekt, który ma przybliżyć dzieciom dokonania ich wybitnych rodaków i przekonać, że przy odrobinie wysiłku wszystko jest możliwe, a marzenia mogą być drogowskazem na całe życie. W ramach tego programu założone zostało świetlicowe koło naukowe, które przyjęło nazwę: „Sówki mądre główki”, a które odkrywać będzie zasady rządzące nauką, eksperymentować i doświadczać.

Przed okresem ferii udało nam się przeprowadzić pierwsze zajęcia dotyczące Mikołaja Kopernika. Uczniowie dowiedzieli się o jego narodzinach i młodości, stworzyli mapę myśli oraz stoczyli wyzwanie „na słówka” na temat wybitnego uczonego. Na koniec, każdy z nich narysował swoją gwiazdkę inspirowaną zajęciami, która została przyklejona na liście obecności obok ich nazwiska. Nie możemy doczekać się kolejnych ciekawych informacji i zadań związanych z jego dalszym życiem.
Te wiadomości zdobywać będziemy na kolejnych, cyklicznych zajęciach.

miniPhotoGrid 1517499971764

miniPhotoGrid 1517500377145