Dzień babci i dziadka

Opublikowano: wtorek, 20, luty 2018

W styczniu jak co roku o tej porze, gościliśmy w naszej świetlicy babcie i dziadków uczniów klas I. Dzień Dnia Babci i Dziadka to idealna okazja, by w szczególny sposób podziękować im za wspólne chwile i trud, jaki wkładają w opiekę i wychowanie swoich wnuków. Był słodki poczęstunek i wspólne zabaw. Dziadkowie zgadywali, który z wnuków woła „Babciu, Dziadku Kocham Cię”; babcie rzucały z wyznaczonej odległości woreczkiem do celu; wspólnie odpowiadali na pytania dotyczące upodobań babć, dziadków i wnuków; dziadkowie z zawiązanymi oczami dotykiem rozpoznawali swojego wnuka lub wnuczka… Zakończeniem zabaw na dywanie była zabawa „Wędrująca różdżka”, podczas której wnukowie zaprosili swoich dziadków do dużego koła.

Jeden z nich trzymał różdżkę.Gdy muzyka grała wszyscy uczestnicy zabawy po kolei otrzymywali i następnie przekazywali różdżkę kolejnej osobie w kole. Gdy muzyka milkła, osoba trzymająca różdżkę kończyła zabawę. Po części muzyczno-ruchowej uczniowie wspólnie ze swoimi dziadkami wykonywali pracę plastyczną – laurkę z kwiatkami wykonaną metodą kółek z origami, którą to wręczyli babciom i dziadkom.  Wspólne zabawy dostarczyły wszystkim wiele radości i zadowolenia. Galeria zdjęć to potwierdza! Wszystkim przybyłym dziękujemy za miłe spędzony czas. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i dziadków i babć…

PhotoGrid 1517955636969

PhotoGrid 1518253885824