Na wycieczce w Oczyszczalni Ścieków

Opublikowano: czwartek, 16, maj 2013

W dniu 16.05.2013r. grupa uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klasy 1b oraz klasy 2a wraz z panią Agnieszką oraz panią Oliwią wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Oczyszczalni Ścieków. Wycieczka ta została przygotowana z myślą o tym, abyśmy mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności ochrony wody. Po dotarciu autobusem na miejsce wycieczki zwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną „Gigablok” o długości około 1500 m . Jej zwiedzanie zajęło nam ponad 1 godzinę. Dzięki niej dowiedzieliśmy się jak bardzo nasze codzienne życie potrafi zmienić środowisko naturalne, a także na czym polega oczyszczanie ścieków w nowoczesnej oczyszczalni. Największe zainteresowanie wzbudził w nas film „Giga” który mogliśmy obejrzeć na początku trasy zwiedzania a w szczególności naszą sympatie zdobył czworonogi bohater tego filmu – pies Giga. Dowiedzieliśmy się również, iż tata Wojtka z kl. 2a wykonywał fotografie zdjęć związanych z filmem, które to mogliśmy obejrzeć. Pogoda dopisała nam podczas zwiedzania i wszyscy wrócili zadowoleni.