Półkolonie w szkole - ferie zimowe 2014

Opublikowano: poniedziałek, 10, luty 2014

Między świąteczną radością, noworoczną zabawą i przywitaniem Nowego Roku, a letnimi wakacjami - są ferie zimowe. Ferie zimowe czasem spędzamy z najbliższymi, czy to na nartach, spacerach. Niektórzy próbują swoich sił na lodzie, innym starczają sanki, a jeszcze inni spędzają czas z dziadkami, są jeszcze tacy co wybierają wyjazdy kolonijne, ale są też tacy,  którzy spędzają czas na naszych szkolnych półkoloniach. Po raz kolejny w tym roku mogliśmy się wspólnie bawić. Co roku jest podobnie - wychowawcy i gromadka Was-uczniów. Razem spędzamy nasz wolny czas, czasem na rzeczach bardzo interesujących, czasem na mniej, ale zawsze cos robimy.

Pierwszy tydzień to wycieczka do Panewnik, oglądaliśmy tam Bożonarodzeniową szopkę u Ojców Franciszkanów.

feriezimowe1

Następne dni to sportowe zmagania na basenie w Pałacu Młodzieży, a także odwiedziny w pizzerii Dominium - poznanie historii pizzy oraz tajników jak się ją robi, a także degustacja , która wszystkich bardzo uszczęśliwiła.

feriezimowe2

Z pełnymi brzuszkami odwiedziliśmy kino Rialto. Wielu z nas miało okazje zobaczyć po raz pierwszy salę kinową po remoncie.
W tych dniach pamiętaliśmy także o naszych Babciach i Dziadkach, którzy obchodzili swoje święto.

Pod koniec tygodnia pierwszego czekała na nas wycieczka autokarowa do Osikowej Doliny,
gdzie mogliśmy rozwijać swoja kreatywność, a także wykonać  piękne rzeczy z drzewa osikowego ( a raczej jego wiórek, pasków i innych elementów).

feriezimowe3

feriezimowe4a

feriezimowe5

Tydzień I zakończyliśmy na sportowo - na basenie a także warsztatach plastycznych w BWA.

Drugi tydzień również zaczęliśmy na sportowo na sali gimnastycznej i na basenie, a że sport to zdrowie- nikt nie protestował.

feriezimowe6

feriezimowe7

Byliśmy w księgarni na warsztatach czytelnika, a także oglądaliśmy niebo i planety na seansie w Planetarium Śląskim.
Wycieczka autokarowa, która na nas czekała w drugim tygodniu odbyła się do Górek Wielkich do Chlebowej Chaty. Tutaj poznaliśmy tajniki  wyrobu  chleba i masła. Poznaliśmy życie pszczół. Sami wytworzyliśmy masło, które z gorącymi podpłomykami z miodem zjedliśmy na drugie śniadanko.

feriezimowe8

feriezimowe9

feriezimowe10

Szkolne ferie zimowe zakończyliśmy w kinie.

feriezimowe11

Każdego dnia po powrocie czekał na nas pyszny ciepły obiad przygotowany przez szkolna kuchnię.
Dla każdego te ferie były czasem pełnym pozytywnych wrażeń i odpoczynku.
Do zobaczenia znowu w pierwszych trzech tygodniach wakacji letnich!