Dzień Bezpiecznego Internetu - 11 lutego 2020 roku

Opublikowano: czwartek, 02, styczeń 2020

450x259

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, od lat jednak angażuje państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.
DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W tym roku dzień ten przypada 11 lutego.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła weźmie aktywny udział w akcji. Już wraz z rozpoczęciem roku szkolnego podczas lekcji informatyki w starszej grupie wiekowej przeprowadzone zostały lekcje, podczas których uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy związane z tematyką bezpieczego korzystania z sieci, porozmawiać o ochronie prywatności w Internecie, zapoznać się z konsekwencjami umieszczania w Internecie zdjęć bez zgody drugiej osoby, poznać łańcuch zdarzeń będący konsekwencją umieszczanej w Internecie "mowy nienawiści", a także dowiedzieć się jak w takich sytuacjach reagować i gdzie szukać pomocy. W styczniu i lutym na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzonych kilka konkursów związanych z tematyką obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas lekcji informatyki uczniowie rozmawiać będą o ochronie prywatności w Internecie, poruszać tematy związane z "mową nienawiści", uzależnień od Internetu czy jego nadużywania, zapoznają się ze sposobami reagowania na cyberprzemoc. Na stronie naszej szkoły będziemy umieszczać informacje o przeprowadzonych działaniach oraz organizowanych konkursach. Zachęcamy również rodziców do zapoznawania się z udostępnianymi materiałami - działajmy razem, towarzysząc dziecku w świecie online.

Opracowała: Aneta Rajda