Merry Christmas Katowice!!!

Opublikowano: środa, 18, grudzień 2019

18 grudnia 2018r. klasa 7b miała nieco nietypową lekcję języka angielskiego. Nietypową, bo uczniowie nie siedzieli w szkolnych ławkach i nie korzystali z podręczników. Nietypową, bo musieli opuścić budynek szkoły i przemaszerować przez Koszutkę wprost do centrum miasta na samiusieńki katowicki rynek, gdzie już od jakiegoś czasu odbywa się jarmark bożonarodzeniowy.

Nietypową, bo była to świąteczna lekcja języka w terenie. Po dotarciu na miejsce klasa podzieliła się na grupy i przystąpiła do realizacji przydzielonych im zadań. Uczniowie musieli znaleźć i opisać – oczywiście po angielsku!, pewne określone postacie, musieli ułożyć krzyżówkę świąteczną układając definicje do wyrazów, które musiały być związane z toczącym się wokół jarmarkiem. Na koniec zaś ich zadaniem było stworzenie świątecznego „photo story” utrzymanego w duchu bożonarodzeniowym. Praca w zgranych zespołach ze świąteczną muzyką w tle i z unoszącym się w powietrzu zapachem gorącej czekolady i świeżo pieczonych pierniczków, była nie tylko przyjemna i sympatyczna ale i owocna. Nie ma innej opcji – będą same szóstki!!! Chcemy wierzyć, że ta pierwsza tego typu lekcja będzie dla wszystkich inspirującym początkiem czegoś nowego.