KOLEJNE MIEJSCE NA PODIUM!

Opublikowano: piątek, 13, grudzień 2019

Dnia 11 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach odbył się Miejski Konkurs Wiedzy „Bajkowy Świat Europy”. W konkursie wzięło udział 10 drużyn z katowickich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Balbinka z kl. Ia i Mikołaj z kl. Ic. Uczniowie musieli się wykazać znajomością podstawowych informacji o wybranych państwach i  baśniach z krajów Unii Europejskiej.

Dzieci przygotowywane były do konkursu pod kierunkiem mgr Marioli Staszowskiej i mgr Agnieszki Wiąckowskiej – Siwek. Zadania konkursowe przygotowywane były przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 58 w Katowicach oraz Straż Miejską. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Konieczna była dogrywka. Nasza reprezentacja zajęła zaszczytne II miejsce.
Brawo Pierwszaki! Jesteśmy z Was dumni!

OPRACOWANIE: mgr Mariola Staszowska