„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”

Opublikowano: sobota, 30, listopad 2019

Prawie każdy kocha misia – wiemy wszyscy nie od dzisiaj…:) Misie są w zasadzie wszędzie. Towarzyszą nam od najwcześniejszych lat i występują w wielu kategoriach. Jest więc np. miś „przytulanka” – do zasypiania, miś „przyjaciel” – do kochania, miś „podróżnik” – bo jeździ z nami zawsze i wszędzie, „znany miś” – do oglądania i do czytania o nim, a w dzisiejszych czasach jest nawet miś „bloger” czy „insta” miś! Tak, tak – teraz misie panoszą się też w Internecie!

Pluszowego misia zna każdy, ale nie każdy wie skąd pluszowy miś się wziął i jaka jest jego historia. Żeby zmienić ten stan rzeczy, w Światowym Dniu Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, w naszej szkole odbył się niecodzienny konkurs międzyklasowy. Konkurs bowiem wymyśliła nauczycielka matematyki – pani Aleksandra Rams-Gala i polegał on oczywiście na rozwiązywaniu zadań – w treść których wpleciono „misiowych” bohaterów. Chodziło o to, aby w jak najkrótszym czasie rozwiązać zadania i dojść do rozwiązania, którym była data 1902. Uczniowie rozwiązywali matematyczne zagadki i dowiadywali się na końcu, że pierwszego pluszowego misia wyprodukowano na początku ubiegłego wieku, a jego ojcem chrzestnym był prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt, od którego słynny pluszak wziął swą anglojęzyczną nazwę „Teddy Bear”. Kto wygrał możecie sprawdzić na tablicy Samorządu Uczniowskiego! To był bardzo pouczający i jednocześnie bardzo przyjemny dzień, bo kto tylko chciał, mógł w tym dniu przynieść do szkoły swojego misiowego ulubieńca. A chętnych było wielu!!! Potem pluszaki i uczniowie wrócili razem do domów. Do zobaczenia za rok...