Tolerancyjny Fashion Show

Opublikowano: piątek, 22, listopad 2019


16 listopada 2019r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Świat jest ogromny, a my na szczęście nie jesteśmy wszyscy jednakowi - bo jak nudna byłaby taka rzeczywistość… Pojęcie „tolerancja” - od łacińskiego słowa „tolerare” – wytrzymywać/znosić, oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla tego co inne. Tolerować to znaczy szanować uczucia, poglądy, upodobania, itd., nawet jeśli są zupełnie odmienne od naszych.


Moda, to ta dziedzina, w której najłatwiej zaobserwować jak różne mamy upodobania, jak bardzo może różnić się nasz gust i jednocześnie jak łatwo jest po prostu zachwycić się oryginalną stylizacją i drugim człowiekiem. Dlatego też nasza szkoła z chęcią wzięła udział w „Fashion Show” – przedsięwzięciu zainicjowanym przez MDK oddział „Dąb” w Katowicach.
Prawie 30 naszych uczniów z klas IV-VIII postanowiło zaprezentować się na stworzonym w sali gimnastycznej „cat-walk’u” – czyli wybiegu i pokazać swoje modowe stylizacje. Obejrzeliśmy stroje sportowe, „luzackie”, eleganckie, stylizacje na „vsco girls” czy „dzieci kwiaty”, ale hitem pokazu i stylizacją, która zdobyła największy aplauz publiczności – może ze względu na zbliżające się święta… była stylizacja „na choinkę”!
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a uczniowie i nauczyciele obserwujący pokaz, udowodnili, że moda to dziedzina, która idealnie łączy się i współgra ze słowem TOLERANCJA.
Dziękujemy za wspólną zabawę!

Samorząd Uczniowski