Wybraliśmy nowy Samorząd Uczniowski

Opublikowano: poniedziałek, 23, wrzesień 2019

Piątek 13 niekoniecznie musi kojarzyć się z pechowym dniem. W tym roku na pewno nie był on pechowy dla nowo wybranych członków Samorządu Uczniowskiego! Do rywalizacji stanęło pięć osób. Sam moment głosowania poprzedziła tygodniowa kampania wyborcza. Kandydaci starali się zapoznać ze swoim programem jak największą liczbę uczniów. Na terenie szkoły pojawiły się kolorowe plakaty, a nasi kandydaci starali się wzbudzić pozytywne emocje poprzez ciekawe hasła i akcje promocyjne.

Do głosowania uprawnieni byli wszyscy uczniowie klas V – VIII. Można było oddać swój głos na jednego z pięciu kandydatów. Komisja wyborcza umożliwiła nam to w trakcie 2 i 3 godziny lekcyjnej. Cały proces przebiegał w miłej, spokojnej atmosferze, nie odnotowano żadnych incydentów. Łącznie oddano 189 głosów, z czego 5,26% były głosami nieważnymi.
W wyniku głosowania wyłoniono nowy Samorząd Uczniowski w składzie:
Przewodnicząca – Amelia Pietkiewicz kl. VIIIa - 50,26% głosów
Zastępca  - Mateusz Kędziora kl. VIIIa -  19,57% głosów
Skarbnik  - Weronika Wasilewska kl. VIb – 16,4% głosów
W Samorządzie  Uczniowskim znalazły się również Julia Cywińska kl.VIb i Antonina Zacher kl. VIc

Wszyscy razem wraz z opiekunami Samorządu, już pracują aby ten rok szkolny był w naszej szkole pełen ciekawych wydarzeń, w których chętnie będą brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zaglądajcie na tablicę informacyjną Samorządu Uczniowskiego!!! Już dziś znajdziecie tam ciekawe informacje

Opracowała: Iwona Smuła