Dzień Patrona

Opublikowano: czwartek, 16, styczeń 2014

Kiedy zginął miał tylko 23 lata. Wojna zabrała mu możliwość studiowania w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był nieprzeciętnie zdolny, jego świadectwo maturalne zawierało same oceny bardzo dobre i dobre. Poeta - żołnierz, który konspiracyjnie wydał podczas wojny 4 tomiki wierszy (odbijanie na ręcznych powielaczach). Mowa oczywiście o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim - Patronie Naszej Szkoły. Corocznie obchodzimy Dzień Patrona - wspominamy, przypominamy, kim był, czym zasłużył się dla Polski. Patron ma być wzorem - w czym, młodzi ludzie mają go naśladować? Na pewno w patriotyzmie dnia codziennego, które przejawiać się powinno pomocą innym, systematycznej i pilnej nauce, poczuciu obowiązku. O tym właśnie przypomnieli uczniowie klasy IVb podczas akademii poświęconej Naszemu Patronowi.