Sprawozdanie z eliminacji miejskich konkursu recytatorskiego „MAŁY OKR 2019” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 36 w Katowicach

Opublikowano: środa, 20, marzec 2019

Dnia 11 marca 2019r. w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” filia „Dąb” odbyły się eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „MAŁY OKR 2019”. Organizatorem konkursu z ramienia Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach była Pani Mariola Staszowska, a partnerem MDK „Koszutka” filia „Dąb” pod kierunkiem Pani Lidii Korzeniowskiej - Drapacz. W konkursie wzięło udział 37 uczestników z 16 katowickich szkół i placówek.

Były to: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 17, Szkoła Podstawowa nr 33, Szkoła Podstawowa nr 36, Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 42, Szkoła Podstawowa nr 44, Szkoła Podstawowa nr 48, Szkoła Podstawowa nr 51 oraz Zespół Szkół i Placówek nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, Społeczne Towarzystwo Edukacyjne „Omega”, MDK „Bogucice”, Pałac Młodzieży, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia. Jury konkursu obradowało w składzie:
• Pani Marta Popławska /przewodnicząca, aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”/,
• Pani Lidia Korzeniowska – Drapacz /kierownik MDK „ Koszutka” filia „Dąb”,
• Pani Magdalena Liszka /pedagog, instruktor teatralny/.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników ogłoszono wyniki:
I TURNIEJ RECYTATORSKI, KLASY 0 – 3:
1 MIEJSCE: Kinga Matusiak/Szkoła Podstawowa nr 51 w Katowicach, opiekunowie: Barbara Mańdok, Beata Pędzik/,
2 MIEJSCE: Paweł Golc/Szkoła Podstawowa nr 17 w Katowicach, opiekun: Anna Glinkowska/,
3 MIEJSCE: Julia Cygnarowicz/Szkoła Podstawowa nr 36 w Katowicach, opiekun: Mariola Staszowska, Barbara Grzegorzewska/,

WYRÓŻNIENIA:
- Ewa Świerzko/Szkoła Podstawowa nr 37 w Katowicach, opiekun: Beata Syrziste/,
- Jadwiga Rał/Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, opiekun: Agnieszka Sowa - Rał/,
- Milena Hegenbarth /Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach, opiekun: Renata Bolesta/,
- Zuzanna Majda/Społeczne Towarzystwo Edukacyjne „OMEGA”, Społeczne Towarzystwo Edukacyjne „Omega”, opiekun: Beata Chren/.

II TURNIEJ RECYTATORSKI, KLASY 4 – 6:
1 MIEJSCE: Nadia Wojnar/Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6, opiekun: Marta Domagała/,
2 MIEJSCE: Kamil Winczakiewicz/Szkoła Podstawowa nr 17, opiekun: Anna Glinkowska/,
3 MIEJSCE: Violetta Łaszewicz/Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6, opiekun: Marta Domagała/,
WYRÓŻNIENIE: Kamila Kudla/Szkoła Podstawowa nr 48, opiekun: Halina Żebrowska/,
WYRÓŻNIENIE: Maja Dąbrowska/Szkoła Podstawowa nr 44, opiekun: Sylwia Stachoń/,
WYRÓŻNIENIE: Maja Kopeć/MDK „Bogucie – Zawodzie” dział Bogucice, opiekun: Zofia Garganisz/.

III WYWIEDZIONE ZE SŁOWA, KLASY 4-6:
1 MIEJSCE: Oliwia Oczkowicz/Pałac Młodzieży, opiekun: Jolanta Wolska – Pruszowska/,
2 MIEJSCE: Małgorzata Kempa/Szkoła Podstawowa nr 48, opiekun: Halina Żebrowska/,
WYRÓŻNIENIE: Emilia Cioska/Szkoła Podstawowa nr 48, opiekun: Halina Żebrowska/.

IV TURNIEJ RECYTATORSKI, KLASY 7, 8 I GIMNAZJUM
1 MIEJSCE: Oskar Rzeszut/Szkoła Podstawowa nr 33, opiekun: Liliana Łukowicz/,
WYRÓŻNIENIE: Karolina Put/Szkoła Podstawowa nr 6 – specjalna, opiekunowie: Ewa Pasieka, Agnieszka Dec – Batkowska/.

V WYWIEDZIONE ZE SŁOWA
1 MIEJSCE: Dominik Kokoszka/Szkoła Podstawowa nr 42, opiekun: Milena Janisz/,
2 MIEJSCE: Julia Kleser/ Pałac Młodzieży, opiekun: Jolanta Wolska – Pruszowska/,
3 MIEJSCE: Iga Flak/Pałac Młodzieży, opiekun: Jolanta Wolska – Pruszowska/.

VI POEZJA ŚPIEWANA, KLASY 7,8 I GIMNAZJUM
WYRÓŻNIENIE: Marta Konarzewska/Szkoła Podstawowa nr 48, opiekun: Teresa Stanisz/.
Do etapu regionalnego konkursu zakwalifikowali się zdobywcy pierwszego miejsca:
Kinga Matusiak, Nadia Wojnar, Oliwia Oczkowicz, Oskar Rzeszut, Dominik Kokoszka.

ORGANIZATOR: mgr Mariola Staszowska