Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy razem - 5 lutego 2019

Opublikowano: poniedziałek, 04, luty 2019

banermini

5 lutego br. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak co roku nasza szkoła bierze aktywny udział w akcji. Na terenie naszej szkoły w miesiącach styczniu i lutym przeprowadzonych zostało kilka konkursów oraz liczne zajęcia, podczas których promowana była tematyka bezpieczeństwa podczas korzystania z zasobów Internetu, ochrona prywatności, poruszana była tematyka "mowy nienawiści", uzależnień od Internetu, czy jego nadużywania, jak i wiele innych. Podczas zajęć komputerowych, informatyki oraz edukacji informatycznej uczniowie dyskutowali o sposobach zachowania się oraz reagowania na niewłaściwe treści, z jakimi mogą mieć do czynienia podczas przeglądania zasobów Internetu, codziennej pracy czy rozrywki przy wykorzystaniu komputera. Zapoznawali się z sytuacjami naruszania czyjejś prywatności, umieszczania niewłaściwych treści w Internecie, uczyli się rozpoznawać mechanizmy ulegania wpływom oraz rozmawiali na temat sposobów reakcji na cyberprzemoc, oglądali również filmy związane z powyższymi zagadnieniami, a także omawiali poruszane w nich zagadnienia.
Hasłem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest "Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy razem". W związku z tym chciałam zachęcić rodziców oraz opiekunów naszych uczniów do zapoznania się z zamieszczonymi przeze mnie materiałami - poradnikami i przewodnikami, dzięki którym mogą Państwo uzupełnić swoją wiedzę nt. zagrożeń online oraz sposobów zapobiegania im.
Poniżej zamieszczone materiały zostały pobrane ze strony: https://www.edukacja.fdds.pl/?option=com_szkolenia&optrs=4.

1. Poradnik dla rodziców nastolatków. Twoje dziecko bezpieczne w sieci. pobierz tutaj
2. Zostań znajomym swojego dziecka. pobierz tutaj
3. 10 porad dla rodziców.

Niebawem ukaże się dłuższa relacja z przeprowadzonych działań na terenie naszej szkoły oraz kolejne materiały dla Rodziców.

Opracowała: Aneta Rajda