Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole…

Opublikowano: niedziela, 09, grudzień 2018


Przez cały tydzień nasza szkoła przygotowywała się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W klasach i na korytarzach pojawiły się piękne gazetki, na lekcjach rozmawiano o historii Polski, jej losach na przestrzeni lat…


Dnia 9 listopada uczniowie naszej szkoły z oddziałów I – VIII wzięli udział w ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szczytnej akcji – „Rekord dla Niepodległej”.
Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w tym dniu na sali gimnastycznej by wspólnie odśpiewać 4 zwrotki hymnu Polski. Zebranych powitała pani Dyrektor – Dorota Pankiewicz. Odświętny strój, kotyliony biało-czerwone przypięte do bluzek i koszul oraz podniosły nastrój dodawały splendoru apelowi.
Przy akompaniamencie gitary, na której grał pan Marcin Jucha, o godzinie 11.11 – cała szkoła odśpiewała hymn Polski. Następnie uczniowie z kl. I wraz z panią Mariolą Staszowską zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.
Było uroczyście i z powagą…

Opracowała: Anna Wierzbik
Zdjęcia: Agnieszka Siwek, Oliwia Małek