Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opublikowano: wtorek, 27, listopad 2018

9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie tygodniami przygotowywali się do tej uroczystości - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Budynek oddziałów gimnazjalnych został przyozdobiony biało - czerwonymi dekoracjami. Specjalnie na tę okazję została otwarta mała „restauracja” Niepodległej.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas 3 gimnazjalnych. Po części oficjalnej i zaśpiewaniu 4 zwrotek hymnu państwowego, gimnazjaliści recytowali wiersze m.in. M. Konopnickiej, A. Asnyka, J. Żuławskiego i L. Staffa. Dużym urozmaiceniem był chór, a także soliści. Utwór Ignacego Paderewskiego „Melodię”, zagrała na skrzypcach uczennica klasy 3d, Julia Pałęga, a Rotę na flecie poprzecznym - Wiktoria Stawowczyk z klasy 3b.
Część artystyczna przygotowana przez panie: Krystynę Szumowską- Jaszcza oraz Jadwigę Witek wzbudziła wielkie emocje i wzruszenie u nauczycieli, młodzieży, jak również u młodszych kolegów i koleżanek.

Tekst: Julia Pałęga

Apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany przez gimnazjalistów bardzo mi się podobał. Był niezwykle wzruszający. Uświadomiłam sobie, że tak wielu ludzi oddało swoje życie, aby ich potomkowie żyli w wolnym kraju. Był także bardzo ciekawy dlatego, że było podczas apelu wiele piosenek i wierszy patriotycznych.Widać było, że osoby, które przygotowały uroczystość włożyły w to bardzo dużo pracy.

Tekst: Zuzia Drapacz, klasa Va

Opiekun: Krystyna Szumowska - Jaszcza