W PRZEDEDNIU ŚWIĘTA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano: sobota, 03, listopad 2018

29 października 2018 roku członkowie Klubu Charytatywno –Wolontariackiego z klasy 6b i 7b, pod opieką p. Agnieszki Zamorskiej udali się na Cmentarz w Katowicach – Bogucicach.
Uczniowie posprzątali opuszczone i zaniedbane groby oraz zaświecili na nich znicze. Wielu spotkanych wówczas mieszkańców Katowic chwaliło naszych uczniów za ich zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

W drugiej części wizyty, w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, uczniowie zapalili znicze na grobach Powstańców Śląskich oraz żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku, „bo historia ten jeden ma błąd, że wolność krzyżami się mierzy”, a tych krzyży na naszej śląskiej ziemi jest wiele.
Zachęcamy dzieci i młodzież, aby odwiedzając groby najbliższych zapali także znicze na grobach innych bohaterów naszej niepodległości.

Opracowała: Agnieszka Zamorska