Uroczystość rozpoczęcia kolejnego roku działania Akademii Przyszłości w naszej szkole…

Opublikowano: poniedziałek, 22, październik 2018


W sobotę - 13 października - wolontariusze Akademii Przyszłości wraz z uczniami naszej szkoły pojechali spod SP 36 aż do Chorzowa, na uroczystą inaugurację XVI edycji Akademii Przyszłości.
Na miejscu, dzieci przed rozpoczęciem całej uroczystości, miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych i malowania własnych dzieł sztuki. Następnie oglądali materiały o twórczości, a także słuchali interesujących prelekcji osób związanych z twórczością.


Dzieci i wolontariusze dostawali kartki oraz kredki i malowali z zamkniętymi oczami, aby później po ich otwarciu zobaczyć, że każdy z ich rysunków tzw. „bazgrołów”, może stać się czymś ciekawym i odzwierciedlającym coś z rzeczywistości. Takim przykładem było domalowanie dzióbka i nóg czasem i skrzydeł - i dużo nie trzeba było czekać, a powstawały piękne, twórcze ptaki i nie tylko.
Było też mnóstwo śmiechu przy zwariowanych tańcach, które zaserwowali nam organizatorzy. W czasie przerwy dzieci mogły nie tylko zjeść coś ciepłego i słodkiego, ale również zostać pomalowanym na buzi, czy rękach w co tylko chcieli. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się, aby pobawić się w rozrzucanie i rzucanie się kolorowymi liśćmi, ponieważ piękna złota jesień dała nam również wiele słońca w tym dniu.
Rok w Akademii Przyszłości uważamy za otwarty…

Opracowała: Patrycja Wisłobocka – Koordynator Akademii
oraz Anna Krakowska-Wierzbik – Koordynator szkolny