Wczesnoszkolni - wymiana pocztówkowa

Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018

My uczniowie klasy 3a zachęceni przez naszą panią i wspierani przez rodziców, postanowliliśmy wziąć udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym 100 pocztówek na 100lecie niepodległej Polski. Po nawiązaniu współpracy z innymi szkołami rozpoczęliśmy naszą akcję od wypisania pocztówek z naszego miasta. Napisaliśmy szczególnie ciepłe pozdrowienia, nauczyliśmy się adresować pocztówki. Następnie wybraliśmy się na spacer na pocztę, aby wysłać pocztówki do pierwszych 30 szkół, ktore już też do nas napisały i przesłały nam pozdrowienia.

Pani pracująca na poczcie opowiedziała nam o historii poczty i o tym co możemy na poczcie załatwić. Dowiedzieliśmy się że Poczta Polska ma już 460 lat. Wrzuciliśmy nasze pocztówki do skrzynki i wróciliśmy do naszej klasy gdzie na mapie Polski zaznaczamy miejsca, z których otrzymujemy pocztówki, w najbliższym czasie wyślemy kolejną partię. Bardzo nam się to spodobało, tym bardziej, że teraz coraz rzadziej wysyła się już tradycyjne pocztówki.

Opracowała: Karolina Golus