Mikołajki z Akademią Przyszłości

Opublikowano: poniedziałek, 18, grudzień 2017

W czwartek 7 grudnia nasze Kolegium ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach postanowiło zorganizować Mikołajki dla dzieci. Nasi podopieczni wchodząc do sali domyślili się z jakiego powodu zebraliśmy ich w jednym miejscu. Najmłodsi nie pomylili się - chodziło o przybycie Świętego Mikołaja. Po wielkich okrzykach, przywołujących Mikołaja, po dłuższej chwili powoli dotarł on do sali i usiadł na krześle, witając się z dziećmi - trochę mu zajęło przybycie z powodu podeszłego wieku!

Święty Mikołaj zadawał dzieciom różne pytania – jedne łatwe, inne trochę trudniejsze. Dzieci z zapałem i uśmiechem odpowiadały na zadawane pytania lecz zdarzyły się też lekko przestraszone, bądź niepewne. Niemniej każde dziecko, zostało obdarowane prezentem w formie pluszowego misia. Dzieciom strasznie one podobały.
Po prezentach nadeszła pora na ozdabianie pierniczków. Zniecierpliwione wołały o pierniczki, gdy każde dziecko dostało po 2, a nawet po 3 pierniczki, zaczęły tworzyć piernikowe dzieła. Były przeróżne propozycje co nas jako Tutorów bardzo ucieszyło. Widzieliśmy magie w wyobraźni dzieci. Po skończeniu ozdabiania, każde dziecko mogło spróbować swojego ozdobionego przysmaku, a resztę zabrać do domu.
Po takim zadaniu należała się przerwa, wiec dzieci miały chwile na zjedzenie czegoś słodkiego, napicie się soku jak i śpiewanie kolęd. Kolejnym zadaniem dzieci było pomalowanie talerzyka papierowego, w późniejszej fazie przecięcie go na 2 części i stworzenie korpusu renifera, aby renifer wyglądał pełniej odrysowywaliśmy podobizny rączek dzieci na kartkach i je wycinaliśmy - służyły one jako rogi renifera. Dodatkowo wycięliśmy nosek i nóżki, które później dokleiliśmy do reszty pracy. Ostatnim elementem było przyklejenie oczek reniferowi. Powstały piękne prace plastyczne. Cały program przygotowany dla dzieci były dla nich atrakcyjny, widać było ich zadowolenie i radość z niespodzianki. Świetnie się bawiły we wspólnym gronie!!! Szkoda, że Mikołaj przychodzi do dzieci tylko raz w roku…

Opracowanie : Katarzyna Zdziarska, Anna Krakowska-Wierzbik
Zdjęcia: Natalia Kożuch