Konkurs Oratorski

Opublikowano: wtorek, 30, marzec 2021

Najlepsi z angielskiego!!!!!!

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach, przeprowadziła w dniu 29 marca 2021r.:

Powiatowy Konkurs Oratorski w języku angielskim dla uczniów klas V-VIII.

Uczniowie rywalizowali na dwóch poziomach: klasy V-VI i klasy VII – VIII. Każdy uczestnik mógł wybrać jeden z 10 zaproponowanych tematów i przygotować wypowiedź, która miała trwać 3 minuty. Wystąpienie mogło być uzupełnione, przygotowaną przez mówcę prezentacją. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele z SP nr 35 ale też nauczyciele wylosowani spośród przedstawicieli innych szkół, biorących udział w konkursie, oceniało min:  bogactwo i różnorodność słownictwa oraz struktur językowych,  poprawność językową, wymowę i akcent czy też modulację głosu: głośność, intonację, dykcję.

Z naszej szkoły, w szranki z przedstawicielami 9 innych szkół podstawowych, stanęło 5 uczniów. Trzech przedstawicieli klas szóstych i dwójka uczniów z klasy ósmej. Konkurs odbywał się w formule online, na platformie Teams. Uczestnicy losowali kolejność swoich wystąpień. Rozpoczęli młodsi uczniowie a zakończyli starsi. Dla naszej szkoły okazał się to bardzo udany dzień. W poszczególnych kategoriach, tytuł laureata zdobyli:

I miejsce – Anna Gwizdak kl.VIII b – kategoria kl.VII-VIII

II miejsce – Karol Gałecki kl.VI a   - kategoria kl.V-VI

Dziękujemy wszystkim za reprezentowanie naszej szkoły, a w szczególny sposób GRATULUJEMY NAJLEPSZYM!!!!!