Wędrujące Legendy - druga edycja

Opublikowano: czwartek, 18, luty 2021

Walking Legends – Wędrujące Legendy 2

W tym roku szkolnym, klasy trzecie, po raz kolejny wzięły udział w projekcie – innowacji pod tytułem „Wędrujęce Legendy”. Główna myśl przyświecająca tej inicjatywie to połączenie zdobywania wiedzy o regionie, wyrażania ekspresji artystycznej i poszerzania słownictwa z języka angielskiego. Dzieci z poszczególnych klas zgromadziły legendy związane ze Śląskiem. Po zapoznaniu się z nimi , wybrały jedna dla partnerskiej klasy. Po otrzymaniu wybranej legendy, każda z klas słuchała jej w odcinkach, wykonując do każdej części ilustracje. Na sam koniec dzieci zgromadziły wszystkie słowa, które kojarzyły im się z ilustrowaną legendą i przetłumaczyły je z nauczycielem na język angielski. Legendy wybrane w tym roku to : „Upiorny pies z Psar” i „O trzech tańczących Faunach”. Po raz kolejny okazało się, że literatura pięknie współgra ze sztuką a przy okazji można się jeszcze czegoś nauczyć. Brawo uczniowie klas trzecich!!!!