9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu

Opublikowano: wtorek, 09, luty 2021

dbi2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła weźmie aktywny udział w akcji. Akcję rozpoczniemy w dniu obchodów tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, czyli 9 lutego. Podczas zajęć informatyki przeprowadzone zostaną lekcje, podczas których uczniowie będą poruszać tematy związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z sieci, rozmawiać o ochronie prywatności w Internecie, jak również tworzyć gry i quizy dotyczące tematyki bezpieczeństwa w sieci.
W lutym i marcu na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzonych kilka konkursów związanych z tematyką obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.