moje zakończenie - zostań pisarzem!

Opublikowano: środa, 27, styczeń 2021

Moje zakończenie

Wszyscy czytamy książki. Jedni czytają dużo i nie wyobrażają sobie życia bez książek, inni czytają troszkę mniej – tych nieustannie zachęcamy aby ciągle próbowali znaleźć swoją ulubioną kategorię, swojego ulubionego pisarza, ulubiony temat. Często też, kiedy historia dobiega końca, zastanawiamy się dlaczego właśnie tak się to wszystko skończyło, bywa, że jesteśmy bardzo niezadowoleni z decyzji autora i w głowach układamy sobie swoją własna wersję zdarzeń. Ale są też tacy, którzy zachęceni – a tak się stało kiedy zaproponowaliśmy wam wzięcie udziału w wyzwaniu „zostań pisarzem”, znajdują w sobie odwagę i zapisują to co wymyślą, tworząc zupełnie nowe zakończenie konkretnej historii. 

W naszym literackim wyzwaniu wzięły udział uczennice klasy 5a. Nagrodzono cztery alternatywne zakończenia. Książki, które zyskały nową wersję to:

I miejsce - „Szpieg, który lubił szkolne obiady” Pameli Butchart - wersja Dominiki,

szpieg

 

II miejsce: „Chłopcy z placu broni” Ferenca Molnara – wersja Nataszy,

chłopcy

i III miejsce: „Katarynka” Bolesława Prusa – wersja Małgosi oraz „Chłopcy z placu broni” – wersja Hani.

katarynka

Każda wersja jest odzwierciedleniem charakteru i wyobraźni jej nowego autora. Każda pokazuje ile emocji potrafi wzbudzić czytanie książek i przeżywanie przygód ich bohaterów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego zadania, które jest częścią projektu „Zaczytana Szkoła”, w którym jako szkoła, bierzemy udział od września 2020r. Mamy nadzieję, że prace konkursowe znajdą czytelników a może i naśladowców – do czego gorąco wszystkich zachęcamy!!!!!!!

Nagrodzone prace w załącznikach – sprawdź czy polubisz nowe zakończenia!!!