Święto Edukacji Narodowej

Opublikowano: poniedziałek, 19, październik 2020

Święto Edukacji Narodowej

14 września – Święto Edukacji Narodowej – dzień, w którym dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za to że z nami są, dzielą się swoją wiedzą i mądrością życiową. Dziękujemy za godziny poświęcone na przygotowanie zajęć i za godziny poświęcone uczniom bezpośrednio. Dziękujemy za zaangażowanie i troskę, za to że słuchają i tłumaczą, że czytają, analizują, sprawdzają i służą radą, że nas słuchają i że z nami rozmawiają. Dziękujemy za anielską cierpliwość i za to, że zawsze wybaczają.

W tym szczególnym dniu, My uczniowie – szczególnie DZIĘKUJEMY za wszystko!!!

W tym roku Święto Edukacji Narodowej, połączyliśmy z Konkursem „Zaczytana Szkoła”,   w którym bierzemy udział . Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli specjalną ankietę : „Zaczytany Nauczyciel”. Dzięki niej mogliśmy się dowiedzieć co nasi nauczyciele czytali w dzieciństwie, jakie postaci miały na nich największy wpływ i co czytają teraz. Z wynikami ankiety można się zapoznać poprzez tablicę ogłoszeń Samorządu. Wyniki te, posłużyły nam też , do wykonania spersonalizowanych zakładek do książek, które wręczyliśmy wszystkim nauczycielom w dniu ich święta. Samorząd Uczniowski, w imieniu całej społeczności szkolnej, złożył też życzenia pani dyrektor Dorocie Pankiewicz i pani v-ce dyrektor Justynie Franczak. Na grono pedagogiczne czekała z kolei „słodka niespodzianka”.

Wszystkiego najlepszego dla Najlepszego Grona Pedagogicznego z SP 36 w Katowicach!