Szanujmy naszą Ziemię!

Opublikowano: piątek, 25, kwiecień 2014

Szanujmy naszą Ziemię! - pod takim hasłem upłynął nam piątek 25 kwietnia 2014 roku. Uczniowie klas: Va i Vb pod kierownictwem swoich wychowawczyń (pani Jolanty Prusek oraz pani Jolanty Rybki) pokazali pięknie przygotowaną akademię. Włączyła się w te ochody również klasa IIa z panią Małgorzatą Sadowską. Uczniowie przedstawili scenkę, w której Ziemia żali się ludziom ze swych zmartwień i trosk. Młodsi uczniowie śpiewali i pokazali układ taneczny. A jak my możemy pomóc Ziemi? Uczniowie pisali listy, w których obiecywali pomoc Ziemi. Jakie? Oszczędzanie wody, prądu elektrycznego, kartek zeszytowych. Segregowanie śmieci, odstawianie do odpowiednich miejsc sprzętu elektrycznego. Dbanie o zieleń. Ważne, aby robić to konsekwentnie i systematycznie. Szkolny Dzień Ziemi poprzedzony został kolorowym konkursem. Niebieskie, zielone, czerwone koszulki uczniów stały się symbolem Ziemi. Uczniowie klas Va i IVs zwyciężyli, ponieważ w 100% nosili ubrania w tych kolorach. Gratulacje i słodkie nagrody wręczyła opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Anna Zajdel na ręce przewodniczących klas.