Teatr przyszedł do szkoły...

Opublikowano: piątek, 18, kwiecień 2014

W środę 16 kwietnia 2014r. bardzo uroczyście Teatr wkroczył do szkoły. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Zostali zaproszeni na przedstawienie teatralne. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali nową adaptację "Piotrusia Pana". Po krótkiej przerwie na przygotowanie scenografii, klasa VIa pokazała, jak powstaje sztuka teatralna, kto kieruje przedstawieniem, czym zajmuje się inspicjent, scenograf, sufler. Na naszych oczach uczniowie przeobrażali się w aktorów w kostiumach. Kto wie, może w przyszłości któryś z uczestników szkolnego przedstawienia zostanie aktorem? Klasa VIb przestawiła scenkę z życia Karola, który zgubił się i co z tego wynikło. Każdy miał inną wersję zdarzeń z zaginięciem w tle (pobyt u fryzjera, napaść, porwanie przez UFO). Jako ostatni wystąpili chłopcy z klasy VIs, którzy językiem kibiców pokazali, w jaki sposób mogą polubić się "gołębie" z "wróblami". Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami widzów. Na koniec spotkania, głos zabrała pani Dyrektor, która życzyła całej społeczności szkoły zdrowych, spokojnych i pogodnych Świat Wiekanocnych.