Miesiąc Inkluzji. Kolorowanka z refleksją- doceniamy różnorodność

Opublikowano: poniedziałek, 18, maj 2020

miesiąc inkluzji"Wiedza o niezwykłej różnorodności obecnej w naszych światach najlepiej strzeże nas przed niesprawiedliwością stereotypów"
Norman Davies

Czym jest dla nas różnorodność? Dlaczego to wartość? Co jest fajnego w różnorodności naszej klasy? Czego możemy się nauczyć od innego, różnego od nas człowieka? Czy różnorodność zawsze łatwo zaakceptować?

W ramach Miesiąca Inkluzji (Włączania Się) zapraszamy najmłodszych oraz wszystkich, którzy lubią kolorować, bazgrolić, czy koncentrować się poprzez zapełnianie kartek różnymi barwami do włączenia się

w aktywność "Kolorowanka z refleksją - doceniamy różnorodność" .

Kolorowanki, które Wam udostępniamy pochodzą z różnych źródeł: autorką kilku jest Paula Byczkowska - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. M. Kopernika w Katowicach, pozostałe pochodzą z portali Supercoloring oraz Czas dzieci.

Jak się włączyć?

1. Pobierz i wydrukuj wybraną kolorowankę z dysku Twojej klasy. Znajdziesz ją w folderze  "Kolorowanka z refleksją - doceniamy różnorodność".

2. Pokoloruj obrazek. Możesz też ozdobić kartkę różnorodnie - według swojego pomysłu.

3. Dokończ koniecznie zdanie refleksji pod kolorowanką.

4. Sfotografuj gotową kolorowankę.

5. Jeśli chcesz możesz też zaprojektować własną kolorowankę, która będzie nawiązywać do tematyki różnorodności , pokazywać różne przejawy różnorodności wśród ludzi.

6. Zdjęcie swojej gotowej pracy (wybranej kolorowanki lub projektu) wyślij pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze wszystkich przesłanych prac zrobimy kolaż, który opublikujemy na stronie internetowej naszej szkoły oraz innych szkół biorących udział w projekcie Inclusive Schools (Szkoły Włączające)

Na prace czekamy do 30 maja 2020 roku.