Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

Opublikowano: środa, 01, kwiecień 2020

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - czytać KAŻDY może!!!

W naszej społeczności szkolnej dzielimy się na tych, którzy albo jeszcze dziećmi są, albo dopiero co byli albo po prostu kiedyś nimi byli. I chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, że w dzieciństwie mielibyśmy nie czytać książek. Drugiego kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy dzień Książek dla Dzieci.

Czytanie jest dla KAŻDEGO! Nikogo nie wyklucza!
Promujemy tę akcję jako Szkoła Włączająca w projekcie Inclusive Schools.

images           INSCOOL GREEN pequeño

I jest to wspaniały moment na to żeby powiedzieć jak ważne jest , aby to właśnie w dzieciństwie , odpowiednia książka trafiła w nasze ręce. Bo przecież to właśnie od tego zależy czy pokochamy czytanie i staniemy się „pożeraczami” literatury wszelkiego rodzaju, czy przeciwnie, zniechęcimy się i jakoś nam z książkami nie będzie po drodze. Każdy pewnie ma w pamięci książki, które dostaliśmy od dziadków, rodziców, kogoś nam bliskiego. Pamiętamy kiedy sami staliśmy się pełnoprawnymi członkami biblioteki – czy to szkolnej czy miejskiej, kiedy sami wybieraliśmy książki, które wypożyczyliśmy albo, które ktoś dla nas kupił. Potrafimy wymienić kilka tytułów, które wywarły na nas ogromne wrażenie i zachęciły do tego, żeby sięgać po więcej, szukać czegoś nowego. Niektórzy nasi uczniowie i nauczyciele, podzielili się z nami swoimi wspomnieniami i możemy zobaczyć co czytali jako dzieci. Mamy nadzieję, że patrząc na te okładki ukochanych przez kogoś książek, każdy z was pomyśli chwilę i wróci wspomnieniami do najmilszych chwil spędzonych z ulubionymi bohaterami swoich pierwszych książek. Czytajmy!!! Bo warto!!!